Napísali o nás

Kontakt pre médiá:

Viliam Štrelinger (hovorca)
Mobil: 0911 702 987
Email: strelinger@smsz.sk


Najstarší strom v meste dostal zdravotnú kúru

Najstarší strom v Košiciach - topoľ biely pred železničnou stanicou - už potreboval ošetrenie ako soľ. Ide o jeden zo šiestich chránených stromov v meste. Odpílili mu staré konáre a vykonali zdravotný rez.

Náročnú prácu prišiel do Košíc vykonať arborista Martin Magyar z Popradu včera skoro ráno, práca mu trvala niekoľko hodín.

14. jún 2018

Osviežovač vzduchu opravili

Poškodený osviežovač vzduchu, ktorý sa minulý týždeň vo štvrtok stal terčom vandalov, je už opäť opravený. Po demontovaní ho odviezli do sídla organizácie, kde ho museli dať do poriadku.
14. jún 2018

Do fontány na košickej Hlavnej sa vrátili ryby Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20848130/do-fontany-na-kosickej-hlavnej-sa-vratili-ryby.html#ixzz5INLgFUQt

Letná sezóna v Košiciach už môže naplno odštartovať.

Lavičky, vodné osviežovače aj zmrzlina sú v poriadku, no návštevníkom a obyvateľom mesta chýbala jedna drobnosť.

S otázkou, kam sa podeli rybičky z fontány so znameniami, sa už ľudia obracali aj na známeho sprievodcu Milana Kolcuna.

Rybičky sú po zimnom pobyte na univerzite Veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach opäť vo fontáne.

„Červené japonské koi kapry už ľudia vo fontáne určite nájdu. Je ich sedem. Ak ich tam náhodou nevidia, je možné, že sa fontána čistí a sú v kadi niekde pri fontáne,“ vysvetľuje hovorca Správy mestskej zelene Viliam Štrelinger.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20848130/do-fontany-na-kosickej-hlavnej-sa-vratili-ryby.html#ixzz5INLu3qMi
14. jún 2018

Na Hlavnej ulici už sú osviežovače vzduchu

Zapojené a odskúšané boli začiatkom júna dva osviežovače vzduchu. Ich prevádzka je denne od 10. do 18. hodiny,“ informoval Viliam Štrelinger, hovorca Správy mestskej zelene.

Prvý rozprašovač je umiestnený ako po minulé roky, na Hlavnej ulici na strane hotela Hilton približne na úrovni Východoslovenskej galérie, druhý bol oproti minulému roku posunutý smerom k bývalému obchodnému domu Tesco, približne na úrovni Hlavnej 93, keďže na pôvodnom mieste je momentálne letná záhrada reštaurácie.
08. jún 2018