Napísali o nás

Kontakt pre médiá:

Viliam Štrelinger (hovorca)
Mobil: 0911 702 987
Email: strelinger@smsz.sk


V Košiciach zbierajú lístie mobilnými kosačkami

Obyvatelia Košíc môžu v týchto dňoch, najmä na sídlisku Západ, vidieť v činnosti mobilné kosačky. V tomto prípade však nejde o kosbu, Správa mestskej zelene (SMsZ) Košice ich po predchádzajúcich skúsenostiach využíva na zber opadaného lístia. Informoval o tom jej riaditeľ Róbert Trtík.
05. november 2018

Sezóna fontán sa končí

KOŠICE. Fontánová sezóna v Košiciach sa blíži ku koncu. Správa mestskej zelene (SMsZ), ktorá má väčšinu fontán vo svojej správe, ich postupne odstavuje.

„Sezónu plánujeme oficiálne ukončiť do konca októbra. Posledná bude vypnutá Spievajúca fontána na Hlavnej ulici,“ hovorí hovorca SMsZ Viliam Štrelinger.

Kto sa pri nej chce ešte odfotiť, zostáva mu posledný týždeň.

Funkčná už nie je ani fontána so znameniami v parku na Hlavnej ulici.

„Ryby, ktoré sú každoročne v tejto fontáne, boli v spolupráci a po konzultácii s rybárskym zväzom presunuté do jazierka v Mestskom parku,“ pokračuje hovorca.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20946160/sezona-fontan-sa-konci-poslednu-vypnu-spievajucu-na-hlavnej.html#ixzz5VIhwjDlv
29. október 2018

Poďakovanie za skvelú prácu

Dobrý deň.

Týmto by som rad vyjadril poďakovanie Správe Mestskej Zelene, časť Staré Mesto, konkrétne Ing. Kolibabovej.

Jednalo sa o odfrézovanie masívneho pňa stromu a nasadenie novej dreviny v komplikovaných priestoroch dvora na Grešákovej 8 v Košiciach.

Pani Ing. Kolibabova bola v riešení odstránenia pňa na naozaj komplikovanom mieste veľmi promptná, ústretová a maximálne profesionálna.

Ja, i samotný obyvatelia bloku sme si pochvaľovali, ako rýchlo a efektívne SMSZ Košice vyriešila náš problém.

Frézovacie zariadenie museli zamestnanci SMSZ umiestniť do pozície zúženého a zalomeného priestoru medzi budovy, čo sa podarilo až na niekoľkí krát.

Som tiež maximálne spokojný s pomocou pri výbere novej, vhodnejšej dreviny do tohto priestoru.

Netušil som že vyber je tak rozmanitý i v prípade drevín vhodných pred okna alergikov.

Prajem Vám mnoho takýchto šikovných zamestnancov, aby naše mesto pekne rozkvitalo. 😊

Ďakujem

S pozdravom,Martin Jusko
Account Manager

VESUVIUS CESKA REPUBLIKA a.s.
Průmyslová 715
Třinec
Mob: +420 725 353 086
martin.jusko@vesuvius.com

11. september 2018

Rekonštrukcia Mlynského náhonu

Riešenie nevyhovujúceho stavu Mlynského náhonu v Košiciach bolo predmetom spoločného stretnutia zástupcov Správy mestskej zelene v Košiciach (SMsZ), zástupcov Magistrátu mesta, Útvaru hlavného architekta a tiež zástupcov občanov a aktivistov združených v iniciatíve Mlynský náhon – Hornád v meste.
20. august 2018

Najstarší strom v meste dostal zdravotnú kúru

Najstarší strom v Košiciach - topoľ biely pred železničnou stanicou - už potreboval ošetrenie ako soľ. Ide o jeden zo šiestich chránených stromov v meste. Odpílili mu staré konáre a vykonali zdravotný rez.

Náročnú prácu prišiel do Košíc vykonať arborista Martin Magyar z Popradu včera skoro ráno, práca mu trvala niekoľko hodín.

14. jún 2018

Osviežovač vzduchu opravili

Poškodený osviežovač vzduchu, ktorý sa minulý týždeň vo štvrtok stal terčom vandalov, je už opäť opravený. Po demontovaní ho odviezli do sídla organizácie, kde ho museli dať do poriadku.
14. jún 2018

Do fontány na košickej Hlavnej sa vrátili ryby Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20848130/do-fontany-na-kosickej-hlavnej-sa-vratili-ryby.html#ixzz5INLgFUQt

Letná sezóna v Košiciach už môže naplno odštartovať.

Lavičky, vodné osviežovače aj zmrzlina sú v poriadku, no návštevníkom a obyvateľom mesta chýbala jedna drobnosť.

S otázkou, kam sa podeli rybičky z fontány so znameniami, sa už ľudia obracali aj na známeho sprievodcu Milana Kolcuna.

Rybičky sú po zimnom pobyte na univerzite Veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach opäť vo fontáne.

„Červené japonské koi kapry už ľudia vo fontáne určite nájdu. Je ich sedem. Ak ich tam náhodou nevidia, je možné, že sa fontána čistí a sú v kadi niekde pri fontáne,“ vysvetľuje hovorca Správy mestskej zelene Viliam Štrelinger.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20848130/do-fontany-na-kosickej-hlavnej-sa-vratili-ryby.html#ixzz5INLu3qMi
14. jún 2018

Na Hlavnej ulici už sú osviežovače vzduchu

Zapojené a odskúšané boli začiatkom júna dva osviežovače vzduchu. Ich prevádzka je denne od 10. do 18. hodiny,“ informoval Viliam Štrelinger, hovorca Správy mestskej zelene.

Prvý rozprašovač je umiestnený ako po minulé roky, na Hlavnej ulici na strane hotela Hilton približne na úrovni Východoslovenskej galérie, druhý bol oproti minulému roku posunutý smerom k bývalému obchodnému domu Tesco, približne na úrovni Hlavnej 93, keďže na pôvodnom mieste je momentálne letná záhrada reštaurácie.
08. jún 2018